Na hranicích v službách lidu, Chod svůj čakan hrdě nes, v bouři, sněhu, větru, klidu, po jeho boku byl vždy pes.

Chovateľská stanica z Rimavskej doliny

Hlavná 251 , 981 01 Hnúšťa
0902 486 208
michaelacerovska@gmail.com

Informácie o nás

Chovateľská stanica z Rimavskej doliny sa venuje chovu plemena Chodský pes s preukazom pôvodu. Momentálne sa u nás nachádzajú 4 zástupcovia tohto plemena a to :Tristan z Letinské Kovárny , Frida z Letinské kovárny, Avanti Black Monster a najmladšia členka Asta z Rimavskej doliny. Odchovaný bol doposiaľ  1. vrh po Bekky Six Sense, 2. a 3. už bol od Avanti Black Monster zo spojenia Casper z LK a Lear z Dašického zátiší

V roku 2017 sme prišli o Bekku Six Sense kvôli nádorom. Bol to náš prvý choďák a navždy ním aj bude.

Casper z Letinské kovárny, ktorý sa už pýšil titulom Šampion krásy Slovenskej republiky bol uchovnený ale v roku 2018 ho zradilo srdiečko.

Frida z Letinské kovárny má  bohužiaľ podkus, preto sme sa o uchovnenie nepokúšali aj napriek jej kvalitám, je do chovu nevhodná.

Asta z RD je nechovná 

Tristan z LK sa uchovňuje

Avanti Black monster možno bude mať ešte jeden vrh  na jeseň 2019 ale záleží od môjho pocitu.... Pokiaľ sa mi kondične nebude zdať ok pôjde do dôchodku 

História 

Ku chovu tohto plemena som sa dostala viacej menej náhodou pri prezeraní fotiek dlhosrstých Nem. ovčiakov. Narazila som na fotku krásneho majestátneho psa a keďže Nemecký ovčiak s dlhou srsťou bol viac menej vtedy skôr rarita, padlo rozhodnutie na práve Chodského psa. Neskôr som si začala zisťovať, kde a odkiaľ by sme 2 psíkov doviezli hoc aj bez PP. Po prijatí na VŠ v Košiciach odbor Kynológia padlo rozhodnutie, že chceme sučku, ktorou sa stala naša Bekka. Po pátraní po vhodnom psíkovy a dvoch odmietnutiach, zo strany chovateľov sme narazli na inzerát z chovateľskej stanice Z Letinské kovárny a na chovateľa, ktorý sa hneď na prvý pohľad vyznal a vedel o čom hovorí, dostali sme do ponuky Caspera a tak koncom augusta sme si doviezli domov aj Casa. 

Bohužiaľ DBK u Bekky vyšla 3/3 a tým pádom v Českej republike nespĺňa podmienky chovnosti a tak sme sa rozhodli doviesť si z Letinské kovárny Fridu... bohužiaľ nik nečakal, že nebude mať nožnicový zhryz a preto, aj keď je neskutočnej povahy a drieme v nej úžasná ostrosť do chovu je taktiež nevhodná a tak padlo rozhodnutie urobiť aspoň jeden vrh po Bekke a odovzdať jej gen. materiál ďalej.

Voľba padla na Erra Krosandra, hlavne kvôli povahe, kostre a celkovým úspechom zo strany chovateľskej stanice Krosandra. Bekky sme uchovnili v Klube málopočetných plemien na Slovensku, kde splnila všetky podmienky chovnosti. 

A tak sme sa dostali až k Aste a Asanovi. Asta ostala u nás a po vyšetrení na DBK sa rozhodneme, či ju zaradíme do chovu alebo si dáme oddych na niekoľko rokov.

Asta  bohužial do chovu zaradená nebude  ale zhodou tragických náhod sa ku nám po smrti majiteľa dostala Avanti Black monster a podarilo sa jej odchovať u nás dva vrhy zo spojenia Casper z LK a Lear z Dašického zátiší 6 a 9 šteniat.

2017 nás náhle opustila Bekky Six sense a 2018 ju nasledoval Casper z LK.  Je to pre nás rana a nikdy sa nezahodí

2018 nám pribudol Tristan z Letinské kovárny a teraz dúfame že sa nám podarí ho uchovníť